Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Zprávy / Magazín

Originální zpravodajský pořad přiblíží souvislosti německé okupace a vzniku Protektorátu Čechy a Morava. Jakub Železný vás provede událostmi 15. března 1939, jako by se odehrávaly právě dnes. Přenesli jste se o osmdesát let zpátky, díváte se na večerní zprávy a sledujete, jak naši zemi anektují vojska nacistického Německa


Dlouhý popis
Originální zpravodajský pořad přiblíží souvislosti německé okupace a vzniku Protektorátu Čechy a Morava. Jakub Železný vás provede událostmi 15. března 1939, jako by se odehrávaly právě dnes. Přenesli jste se o osmdesát let zpátky, díváte se na večerní zprávy a sledujete, jak naši zemi anektují vojska nacistického Německa (Premiéra)
Před osmdesáti lety vtrhla do Čech, Moravy a Slezska vojska nacistického Německa. Bylo zřejmé, že Mnichovem Hitler rozehrál hru, jejímž důsledkem nebylo pouhé okleštění Československa zabráním Sudet, ale vyhlášení samostatného Slovenského státu a Protektorátu Čechy a Morava, tedy rozbití a anexe našeho státu. Porušením Mnichovské dohody šokoval celý demokratický svět. Po dlouhém nočním jednání donutil Hitler prezidenta Háchu podepsat souhlas s okupací a večer dorazil triumfálně na Pražský hrad. Začalo zatýkání, čistky a teror. O šest měsíců později rozpoutal Hitler nejstrašnější válku v dějinách. Originální pořad nabízí divákům možnost přenést se v den 80. výročí do dramatických událostí dne 15. března 1939. Přinese zpravodajské shrnutí jednoho z nejtemnějších dní našich dějin. I tentokrát budeme dění rekonstruovat soudobými zpravodajskými prostředky s moderátorem Jakubem Železným, reportéry a historiky. Diváci tak opět dostanou možnost přenést se v čase a vnořit se do událostí, jako by se děly právě dnes.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Pá. 15.3.2019
Čas
22.20 - 23.10
Délka
50 min.
Typ
zpravodajství
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

168 hodin
Události týdne s Norou Fridrichovou
dnes 21.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Ochránce
Stín ze vzrostlých javorů, průtahy s přiznáním dorovnávacího přídavku k důchodu a příliš h...
zítra 03.45
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Zajímavosti z regionů
Události a informace z kraje, v němž žijete
zítra 05.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníNeděle 24. 3. 2019 Svátek má Gabriel
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz