Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Zájmy / Volný čas

Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová


Dlouhý popis
Francouzské potěšení, z. s.
Spolek vznikl před rokem. Tři přátelé, příznivci buldočků a dalších „placatek“, se rozhodli, že začnou pomáhat pejskům v nouzi. A tak se stalo. Založili spolek Francouzské potěšení. Za rok pomohli více než 60 pejskům, většinou týraným, mezi něž patří i ti z množíren. Jejich pomoc necílí pouze na pejsky s placatým nosem, pokud je potřeba, pomocnou ruku podají jakémukoliv druhu zvířete.

Spolek bojuje proti množírnám, aktivně vyhledávají týrané psy a trpělivě vyjednávají s majiteli, dokud se jim pejska nepodaří získat do vlastní péče. V tu chvíli je sice zvíře z nejhoršího venku, ale psi mívají obvykle celkem vážné zdravotní potíže, ať už fyzického či psychického rázu, případně kombinaci obojího, takže je potřeba dostat je do takového stavu, aby mohli být nabídnuti k osvojení. Někteří pejsci jsou ale tak poznamenaní, že už zůstávají v trvalé péči spolku, i přesto, že Francouzské potěšení, z. s. funguje na principu dočasné péče.

V reportáži se seznámíte se zakladateli spolku a dozvíte se, co je vedlo k tomu aktivně se zapojit do ochrany zvířat a do praktické pomoci zvířatům v nouzi. Seznámíte se také s pejsky a jejich příběhy a zjistíte, že pomáhat je vlastně snadné. Chce to jen chtít.

Více informací o Francouzském potěšení hledejte na jejich stránkách:
www.frenchjoy.cz
https://www.facebook.com

Teriéři
Border teriér
Menší plemeno připomíná svým vzhledem, a zvláště utvářením hlavy vydru. Border teriér je plemeno více tváří. Je zdánlivě klidný, ale v kontaktu se zvěří ukazuje požadovaný temperament. Je to vynikající canisterapeutický pes. Od nemocných dětí si nechá líbit snad všechno na světě. S border teriérem můžete jet pod stan i do čtyřhvězdičkového hotelu a všude se bude chovat slušně. Je nenáročný na výživu a péči obecně. Může být držen v bytě i venku. Nemá snahu nic ničit a není uštěkaný. Má hrubou nepříliš línající srst, kterou je třeba občas otrimovat. Je to plemeno, které bude vyhovovat myslivcům i lidem, kteří hledají společníka. Má životní radost bez nadměrného temperamentu. Plemeno se dožívá 13–14 let.

Autorka: Vladimíra Tichá

Zachraňme Arktidu
Arktida je místem věčného ledu a sněhu. Je krásná, tichá a důstojná. I v této zdánlivě nehostinné oblasti žije plno živočišných druhů – lední medvědi, tuleni, mroži, ptáci, a také lidé. Arktický led, který ovlivňuje klima na celé planetě, v posledních letech v důsledku globálních změn klimatu razantně ustupuje. Za posledních 30 let zmizelo v této oblasti tři čtvrtě plovoucího ledového pokryvu.

Led trvale pokrývá Severní ledový oceán již více než 800 000 let. V důsledku využívání špinavé energie z fosilních paliv dochází ale k masivnímu úbytku ledové plochy. Během krátké doby může v období léta dojít k jejímu úplnému vymizení, poprvé v historii lidstva. To by mělo devastující následky nejen pro lidi, lední medvědy, narvaly, mrože a další druhy, které v oblasti Arktidy žijí, ale i pro lidi. Led v oblasti severního pólu odráží část slunečního záření zpět do kosmu, a udržuje tak celou planetu chladnější a stabilizuje klimatické systémy, na kterých jsme závislí. Chránit ledový příkrov znamená chránit každého z nás.

Arktidu ale neohrožují jen změny klimaty, ale i hon za podmořskými zásobami ropy, rybolov a další lidské činnosti.

V reportáži uvidíte krásné záběry divoké přírody a dozvíte se také, proč bychom se měli o ochranu Arktidy zajímat i my v České republice.

Více informací najdete na: https://www.greenpeace.org/czech/

Stop ohňostrojům a petardám
Začátkem ledna letošního roku byla spuštěna celonárodní písemná petice proti pyrotechnickým zábavám a ohňostrojům a zároveň zaslán veřejný dopis Vládě ČR a Poslanecké sněmovně ČR. Máte možnost se k této celorepublikové aktivitě připojit a vyslovit tak svůj názor.

V obsahu petice najdete mimo jiné i konkrétní příklady toho, co mají „pyrotechnické radovánky“ na svědomí. Zajedeme se poptat také do Záchranné stanice v Praze 5 – Jinonicích, jak prožili konec roku. Příjem poraněných zvířat se jako každoročně zvýšil, avšak u některých případů, jako například u dvou labutí, káněte, srnce či straky, které se do záchranné stanice dostali kvůli poranění po nárazu, bylo zcela jasné, že to bylo zaviněno právě takzvanou zábavní pyrotechnikou. A to je jen špička ledovce.

Nebuďte lhostejní a vyslovte svůj názor.

Více informací najdete např. na: https://www.facebook.com/groups/stopohnostrojum/

Odkaz na text petice za zákaz prodeje a používání zábavní pyrotechniky:
https://www.platforma8.org/

Odkaz na podpisový arch - tiskněte prosím oboustranně:
https://www.platforma8.org/

Petice je k podpisu na těchto místech:
https://www.google.com/

Nabídka koček z Krupky u Teplic
Fousek z. s.
Husitská 211/19, Krupka u Teplic
tel. č.: 773 491 606
č. účtu: 220 011 43 00 / 2010
www.fousek-kocky.cz

Fionka a Leonka
Fionka a Leonka. Dvě malé kočičí sestřičky žily v prostředí rušné ulice v lokalitě, kde se jim vůbec nevedlo dobře. Do Fousku se dostaly coby ustrašené uzlíčky, ale nakonec se z nich vylouply něžní mazlíkové, které velmi těší lidská pozornost. Kočičky jsou na sebe hodně fixované, venku dost možná přežily jen díky starosti jedné o druhou. Proto hledáme Fionce a Leonce společný domov.

Alex
Alex přišel do útulku loni v březnu společně s partou kočičích dorostenců zachráněných z dosti nevhodných podmínek z jedné garáže. Kočičák byl vyhublý, smutný a velmi zanedbaný. Nechtěl jíst ani pít a vypadalo to, že jeho chuť do života je na bodu mrazu. Nakonec se vše v dobré obrátilo díky laskavému přístupu ošetřovatelek. Alex zabojoval, a nakonec se z něj stal silný, zdravý a, jak vidíte, opravdu nádherný kocour. Alex hledá klidný domov u hodných a trpělivých lidí, kterým nebude zatěžko věnovat mu pozornost a svůj volný čas.

Běla
Běla je dosti plachá kočička. Původně to vypadalo tak, že kvůli tomu bude muset v útulku dožít. Díky laskavému a trpělivému přístupu útulkových tet i dobrovolným pomocníkům, kteří ve svém volném čase zcela nezištně chodí do útulku vypomáhat se povedlo Bělinku přesvědčit o tom, že se lidí nemusí tolik bát. Bělinka uvítá klidný domov v bytových podmínkách u lidí, kteří pro ni budou mít pochopení.

Gonzalo
Drážní domek vydal své tajemství – kočičí desperáty a mezi nimi i kocourka Gonzala. Po převozu do útulku nevěděla kočičí parta, co se děje. Tolik světla, pohybu a pozornosti. Bylo toho na ně moc, a tak se rozutekli poschovávat do všech koutů. Gonzalo, samozvaný vládce desperátů, odolával nejdéle, ale i on už pochopil, že to s ním lidé myslí dobře a nechá se pomazlit a pohladit. Tváří se přitom ale tak, aby bylo jasné, že si s vámi nezadá. Zároveň si ale lidské pozornosti užívá, to je na něm vidět. Gonzalo by se hodil do klidné domácnosti, klidně i ke staršímu člověku jako príma společník.

Peťula
Peťula je kočička, které se v útulku říká Šála. Je to totiž ovíječ. Jakmile si někoho oblíbí, začne se kolem něj obtáčet, až si ho nakonec omotá, a to doslova i obrazně. Pěťula alias Šála hnízdí nejraději v oblasti lidského krku. Kočička touží patřit do rodiny, kde bude moci svou vášeň uplatňovat na všech členech, nejlépe od rána do večera. Má krásný sametový kožíšek, je přátelská a jak už je vám jasné, velmi, velmi mazlivá.

Bohunka
Bohunka skončila na ulici, poté co ji majitel vyhodil z domu, protože čekala koťata. Na ulici porodila pět krásných koťátek. Narodili se samí kluci, silní a zdraví. Všechna koťátka už své nové domovy našla, jen Bohunka stále čeká. Je to klidná a nenáročná kočička, která bude vděčná za trochu lidské pozornosti, pohlazení a teplý pelíšek.

Zlatuška
Zlatuška jev útulku necelý rok. Přišla z ulice, kde i zažila své a to zanechalo šrámy na její duši. Příliš si nehraje, je klidná, jen sedí a tváří se smutně. I když se v útulku všichi snaží kočičce dokázat, že se lidí už nemusí bát, je to těžké. Zlatuška by potřebovala individuální přístup a na to v útulku není tolik času. Najde Zlatuška své štěstí v podobě hodného a trpělivého člověka, který jí ukáže, co to je mít opravdu rád?

Pedro
Kocourek Pedro pochází z naprosto nevyhovujících podmínek. Žil s dalšími čtyřmi kočkami v drážním domku a nikdo se o ně nestaral. Pedro se po příchodu do útulku vzpamatoval nejrychleji ze všech. Je to bystrý kocourek, který rychle zjistil, že to s ním lidé z útulku nemyslí vůbec špatně. V novém prostředí to sice bude chtít dopřát mu na rozkoukanou trochu času, ale pak v něm získáte bezvadného kočičího kamaráda.


Komentáře k pořadu: 2 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
Ne. 10.2.2019
Čas
14.45 - 15.15
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, znakový jazyk, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Hobby naší doby - letní speciál
Jiřina Bohdalová v půlhodince inspirací a zajímavostí pro volný čas
so. 24.8. 04.50
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
RE-PLAY
Herní magazín o novinkách na počítačové scéně. Recenze, rozhovory, novinky, triky, preview...
so. 24.8. 11.40
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Sabotáž
Víte, co chcete? Udělejte to! Víte, co nechcete? Sabotujte to! (2008). Smršť nápadů a rad ...
út. 27.8. 04.35
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníStředa 21. 8. 2019 Svátek má Johana
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz