Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Dokument / Slavní lidé

Populární zpěvák překonával těžké osobní krize i ústup ze slávy (2011). Připravili: Š. Volemanová, J. Nekvasil a A. Derzsiová


Dlouhý popis
Populární zpěvák překonával těžké osobní krize i ústup ze slávy (2011). Připravili: Š. Volemanová, J. Nekvasil a A. Derzsiová
Moravský chasník, tak o sobě Standa obvykle mluví. Ale není to postesknutí, je to spíš dodatek k jeho cestě za slávou. Z obyčejného kluka vyzbrojeného jen moravským srdcem a taky talentem se stal idol jedné generace. Málokdo ale ví, že i Stanislav Hložek se musel vyrovnávat s nelehkými situacemi a životními krizemi.
Dětství poznamenala politická nepřízeň. Otec byl majitelem velké pily a po znárodnění zůstal třídním nepřítelem. Standovy sestry tento původ připravil o možnost studovat, nejmladší Standa zas nemohl pochopit, proč nesmí chodit do družiny. I jemu se zúžil výběr středních škol. Nakonec na něj zbyla technika, po ní práce v železárnách. Zlom přišel v roce 1974. Standa byl druhý v pěvecké soutěži Intertalent, seznámil se s Karlem Vágnerem, který zpěváky doprovázel. Pomohl mu dostat se na vojnu do AUSu, po třech letech přišla nabídka na spolupráci s Hanou Zagorovou. Slávu a úspěch vystřídal krach manželství, do kterého skočil ještě před vojnou. Nová láska utrpěla těžkou zkoušku, když mladým manželům zemřelo jejich první dítě. Přidalo se celkové vyčerpání, ústup ze slávy. Stanislav se psychicky zhroutil.
Po třech letech se rozhodl začít podnikat. Založil spolu s kamarádem hudební klub, ale podnikání nebylo úspěšné. Příběhem cest Stanislava Hložka nahoru i dolů a o návratu k rovnováze provede diváky moderátorka Šárka Volemanová.


Komentáře k pořadu: 17 přečíst / napišStanice
ČT1
Datum
Čt. 14.9.2017
Čas
14.01 - 14.28
Délka
27 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky

Podobne televizni porady

Margaret Thatcherová: Železná lady
(Margaret Thatcher: The Iron Lady) Život a dílo první ministerské předsedkyně Velké Britán...
dnes 17.12
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
To byl můj život?? (2/4)
Prohlédání. Devadesát let vlastního života pohledem Pavla Kohouta. Jak mu Chruščov ukončil...
dnes 20.55
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Po stopách hvězd
Obrazový životopis slavných - tentokrát Jiřiny Jiráskové - na kterou se aktuálně můžete tě...
zítra 10.35
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 17. 7. 2018 Svátek má Martina
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz